ФК "Ракитин" Трудовец завърши на четвърто място в АОГ Изток

20 Май 2019, 08:42
(0) (0)
Прочетена: 1849 17

Отборът на ФК "Ракитин" завърши на четвърто място от единадесет отбора в класирането на АОГ Изток с 37 точки. В отбора личи израстване, това го показва и предното класиране.

В последната среща, играна в събота на стадион Ракитин, отборът на Левски 2007 Долна Баня успя да излъже домакините и спечели срещата с 2:0. През първата част мачът беше много равностоен, като и двата отбора пропуснаха шансове за гол. В самия края на полувремето, след грешка в отбраната на Ракитин, гостите се възползваха много успешно и се оттеглиха на почивката с гол преднина.

През второто полувреме Ракитин вдигнаха оборотите и само поради липсата на шанс, не се стигна до промяна в резултата. Красимир Алипиев отново показа класа и със страхотен удар от далечна дистанция разтресе напречния стълб. Веднага след това Християн Цанков перфектно изпълни статично положение и отново страничния стълб беше помощник на гостите. Последва претенция за дузпа - фаул срещу Райко Влъчков. Любомир Алипиев направи хубав пробив, но ударът му беше разгадан от вратаря. Минута преди края на мача, гостите стигнаха и до втори гол, след контра атака. Краен резултат 0:2.

В последния кръг трудовчани печелят служебно срещу отбора на Мирково, поради отказване.

За отбора на Ракитин предстои почивка и наесен с нови сили ще се втурнат за още по-предно класиране. Ръководството продължава с подобрението на футболния терен.

Ключови думи: СК "Ракитин" Трудовец