Футболистите на “Балкан 1929” станаха областни шампиони за Купата на АФЛ

29 Март 2023, 21:48
(0) (0)
Прочетена: 860 0

ФК “Балкан 1929” спечели областният финал за Купата на АФЛ, като стана областен шампион на Югозападната трета лига. Момчетата на Иван Редовски надделяха с 2:0 над силния тим на “Вихрен” Сандански. Срещата се игра на неутрален терен в кв. Драгалевци.

Първото полувреме двата тима бяха равностойни, като изпуснаха няколко положения в двете врати. Първата част завърши без попадения - 0:0.

Второто полувреме футболистите на Иван Редовски увеличиха своите обороти на игра, като Павел Петков бе точен за 1:0 в 67-ата минута. Юношата на клуба Николай Миков оформи крайното 2:0, за да подпечатата Купата на своя отбор във витрината си.

Непосредстено след мача, “Балкан 1929” бе награден със своята Купа на АФЛ и се класира за Топ 4 на турнира, където ще срещне всичките победители на останалите три региона (Северозапад, Североизток, Югоизток).

Ключови думи: ФК Балкан 1929