Петък, 29 Март 2024, 16:03

Футболистите на Балкан бият Чавдар “Етрополе” в мач с шест гола и продължават към полуфиналите за купата на АФЛ

5 Октомври 2022, 17:57
(1) (0)
Прочетена: 1641 27

ФК “Балкан” 1929 спечели регионалното дерби с ПФК “Чавдар” Етрополе с 4:2. По този начин тимът на Иван Редовски се класира за полуфиналната фаза на Купата на Аматьорската футболна лига. Срещата на “Герена” предложи страхотни емоции , като стана страхотен празник за всички фенове на футбола. По време на срещата имаше и заря по повод този двубой. Този път срещата мина без ексцесии между двата тима.

Чавдар поведе в 20-ата минута след красив гол от пряк свободен удар, който бе реализиран от Мирослав Стефанов.

Балкан 1929 успя да възстанови равенството чрез своя капитан Здравко Атанасов, който изравни резултата в 34-ата минута, като направи страхотен рейд и успя да изиграе ситуацията един на един с бранител на етрополци и прати топката в мрежата на бившия вратар на балканци Костадин Котев.

3 минути по-късно Калоян Бонев поведе “зелените” напред в резултата, след като беше оставен на стрелкова позиция и без проблем отбеляза своето попадение.

Георги Маджаров изравни резултата за “Чавдар” Етрополе след центриране от корнер в края на първото полувреме, който завърши при резултат 2:2.

Второто полувреме започна много силно за домакините от Ботевград, като капитанът Здравко Атанасов вкара от близка дистанция и поведе “зелените” за втори път напред в резултата.

Влезлият като резерва Николай Миков се отчете с асистенция, като и двамата с Димитър Руйчев комбинираха с по едно докосване по левия фланг, като опитният бек вкара във вратата на Котев в 68-ата минута.

Източник: Николай Петков

Ключови думи: ФК Балкан 1929