Петък, 19 Април 2024, 08:39

Футболният "Балкан 1929" се върна към победите с разгром над дубъла на "Септември" (София)

18 Май 2022, 21:24
(0) (0)
Прочетена: 1164 3

Мъжкият футболен отбор на "Балкан 1929" спечели с 5:1 гостуването си на Септември II (София). Двубоят бе част от 35-ия кръг на Югозападната Трета лига. Селекцията на Иван Редовски показа убедително лице на терена, като можеше да вкара и още. Ботевградчани убиха интригата за по-малко от четвърт час.

Павел Петков откри резултата с шут от воле от границата на наказателното поле в 12-ата минута. Централният бранител Симеон Иванов - Матераци удвои в 20-ата, засичайки центрирана топка от корнер. Йордан Апостолов центрира в 25-ата минута, а Калоян Бонев направи с глава преднината на балканци класическа.

Юношата Йордан Дамянов пък вкара с шпагат след подаване на Павел Петков малко след почивката за 4:0. В 60-ата минута се получи рикошет и топката спря в мрежата зад Слави Матин, като домакините вкараха почетен гол.

Скоро защитникът Симеон Иванов-Матераци се разписа и с глава за крайното 5:1 в полза на "зелените". Накрая съотборникът му Димитър Руйчев беше фаулиран и отправи реплика към рефера, който му вдигна червен картон. "Балкан 1929" продължи с налагането на млади таланти, пускайки днес в игра като резерва дебютанта Витомир Витомиров на 15 години. В предишния мач дебют направи 14-годишният нападател Георги Стефчов.

Във временното класиране балканци остават на 6-ата позиция с 68 точки. В следващия си мач, който е на 21 май, ботевградчани приемат "Пирин" (Гоце Делчев) на стадион "Христо Ботев" от 18:00 часа.

Източник: sportal.bg

Ключови думи: ФК Балкан 1929 , футбол , Югозападна Трета лига