Футболният отбор на Балкан загуби от Марек 1915

18 Август 2018, 21:25
(0) (1)
Прочетена: 2404 5

Днес, на градския стадион се изигра първияt домакински мач на Балкан 1929. Техен съперник беше отбора на Марек 1915. Гостите успяха да спечелят трите точки, като победиха с резултат 1:3.

Марек успя да поведе още в първите минути на мача, след грешка в защитата на домакините. Зелените успяха да се върнат в мача в средата на полувремето, с гол на Божидар Божилов. В края на полувремето Ивайло Цветанов нямаше шанс пред гола и ударът му бе спасен. Полувремето завърши при равен резултат.

Втората част започна по-добре за Балкан и те натиснаха своя противник. Страхотен удар на Здравко Атанасов мина на милиметри от страничния стълб. След първоначалния натиск, в средата на полувремето темпото спадна, като Балкан имаха няколко шанса за гол. Отборът на дупничани излъга противника и след контраатака успяха да поведат в резултата. До края на полувремето футболистите на Балкан нямаха сили да променят развоя на срещата. В края на мача Марек стигна и до трети гол. Така срещата завърши при резултат 1:3.

В следващия кръг Балкан гостува в Пазарджик.

Ключови думи: ФК Балкан 1929