30 Юни, 12:02
(1) (0)
Ихтиман - Спорт
Прочетена: 209 0

В първата си предсезонна контрола, отборът на Ботев (Ихтиман) завърши 3:3 като гост на ЦСКА II. Въпреки топлото време, срещата предложи качествен футбол и вълнуващи моменти за феновете.

Момчетата на Валери Свиленов започнаха силно и до 10-ата минута вече водеха с 2:0. Николай Николов откри резултата в 3-ата минута с удар от далечно разстояние, а малко по-късно капитанът Борислав Балджийски удвои след грешка в отбраната на "червените". Въпреки доброто начало, последваха пропуски и пред двете врати.

Павел Жабов намали пасива секунди преди почивката, връщайки надеждите на домакините за обрат – 1:2.

След почивката, ЦСКА II успя да изравни. В 65-ата минута Балджийски пусна отличен пас към Йоан Маринов, който вкара топката в мрежата и Ботев отново поведе. Важно е да се отбележи, че капитанът Балджийски можеше сам да реализира, но постъпи колегиално и даде топката на Маринов, който трябваше само да насочи кълбото към вратата.

В края на двубоя, след атака отдясно, домакините стигнаха до дузпа, която беше реализирана, оформяйки крайния резултат 3:3.

Следващата контрола на Ботев (Ихтиман) е срещу Септември II на 6 юли (събота) на стадиона в Ихтиман.