9 Октомври 2023, 07:48
(3) (0)
Прочетена: 1495 6

Най-добрият български баскетболист Александър Везенков записа своя неофициален дебют за Сакраменто Кингс в предсезонната подготовка на Националната баскетболна асоциация.

Сакраменто Кингс загуби от Торонто Раптърс с 99:112 в първата си контрола от предсезонната подготовка, като най-резултатния играч за тима на “кралете” беше Александър Везенков, който влезе от пейката и за 11 минути игра се отличи с 12 точки (2/4 в тройката), 2 борби и 1 асистенция!

Везенков беше в ролята на първа резерва за тима на Майк Браун и остана на пейката, и влезе в игра при резултат 57:83 за Торонто едва през второто полувреме и успя да демонстрира своите невероятни качества.

Следващата контрола на Александър Везенков и Сакраменто Кингс е в четвъртък (12 октомври) от 05:00 ч. срещу Лос Анджелис Лейкърс, като ще се изправи срещу един от най-великите играчи в НБА - ЛеБрон Джеймс.

Ключови думи: Александър Везенков , НБА