Григор Димитров се опъна на Мъри, но загуби

1 Октомври 2011, 09:50
(0) (0)
България - Спорт
Прочетена: 1370 0

Българинът Григор Димитров загуби с 4-6, 4-6 от Анди Мъри срещата си от 1/4-финалите на турнира в Банкок и продължава да няма успех над тенисист от Топ 10 на света.

Шотландецът показа страхотна дисциплина и без да се напряга особено сломи ентусиазма на сънародника ни, който все пак представи равностойна игра в доста моменти.

В първия сет играта бе равностойна до 4-4, когато Мъри избухна с няколко много добри отигравания и проби, след което затвори и частта на свой сервис. И във втората част един пробив реши сета. Отново при 4-4 последва пробив за шотландеца и отново успех за него в следващия гейм, с който бе приключен и мачът.

Гришо продължава да няма победа над тенисист от Топ 10 след вече шест срещи с такива противници. Не се сбъдна и целта му от първи полуфинал на турнири от АТР.

С класирането си на четвъртфинал хасковлията си осигури $17,400 от наградния фонд и цели 45 точки за ранглистата, които ще му помогнат да излезе от номер 76 в света до около 70-71-ва позиция, информира БГНЕС.

Източник: dir.bg