7 Март 2021, 17:38
(0) (0)
Сливница - Спорт
Прочетена: 1228 0

Женският хандбален отбор на „Сливница” записа категоричен успех с 31:20 над гостенките от „Спартак” Плевен. Срещата бе от последния 10-ти кръг на редовния сезон в АРХГ. Победата е още по-ценна защото с нея, воденият от Мариела Иванова тим, се класира за плейофната фаза в най-високото ниво на родния хандбал.

Първите 10 минути бяха равностойни и след тях резултата бе 2:2. След това обаче домакинките дръпнаха напред с 4:2 и подържаха преднината до края на първото полувреме, което завърши 14:11.

През второто полувреме добрата игра на момичетата от „Сливница” продължи. Те натрупаха още по-голяма преднина и се поздравиха с крайния успех.

В плейофите сливничанки ще се изправят срещу лидера в класирането „Свиленград”. Играе се до 2 победи от 3 мача. В първата среща те са гостенки. Мачът ще е на 27 или 28 март.

Преди това отборът ще вземе участие и в турнира „Купа България”. Той ще се проведе на 13 и 14 март във Велико Търново.

Снимка: скрийншот