Иван Лилов в идеалната петица на IV кръг на Булсатком НБЛ

13 Ноември 2012, 12:36
(0) (0)
Прочетена: 1801 2

Четвъртият кръг на Булсатком Национална Баскетболна лига започна с мача между Ямбол и Балкан (Ботевград), който се превърна в истински баскетболен празник. В ямболската зала „Диана” двата отбора изиграха най-стойностния двубой до момента в това първенство, който беше изпълнен с драматични обрати и зрелищни отигравания. В крайна сметка домакините победиха с 86:85 след продължение, а гостите от Ботевград могат да съжаляват за изпуснатото нападение в заключителните секунди. Тимът на Рилски Спортист записа втори пореден успех, като гост, този път срещу TESY България (20) с 87:74. Лидерите в първенството не срещнаха проблеми и постигнаха разгромни победи. Лукойл Академик - в гостуването си на Черно Море Порт Варна със 105:71, а Левски - при домакинството си на Спартак (Плевен) с 98:52. Четвъртият кръг на родния ни шампионат ще се запомни и с първия успех на новака в лигата - Берое (Стара Загора), който победи Черноморец (Бургас), като гост, със 70:67.