Ивайло Йончев стана първи в зимно рали в Ловешко

25 Януари 2016, 15:44
(0) (0)
Прочетена: 4702 13

Ивайло Йончев - Бижака се класира на първо място в състезание по зимно рали, провело се на 24 януари (неделя) на пистата за рали-крос в с. Баховица, област Ловеч.
В надпреварата се включиха 32-ма участници, състезавали се в два класа – с един двигателен мост и с два двигателни моста. Колите тръгваха от старта една по една през интервал от 20-30 сек., като направиха по 2 обиколки на трасето. Бижака стана първенец в клас с два двигателни моста (4х4) със своя автомобил Subaru Impreza, като финишира за време 2,27мин. Класиралият се на второ място премина финала 6 сек. след Бижака, за време от 2,33мин.
Организатор на състезанието бе директорът на рали-крос „Ловеч” и директор на пистата Ивелин Йончев.

Специализираното лицензирано трасе в Баховица е едно от най-добрите у нас. То е с дължина 1152м, като ширината при старта е 14.5 метра, а максималната ширина 16 метра. Наклонът на трасето е 9 процента.