Кабинет по История и География с оригинален стенопис бе открит в училището в Скравена
В ОУ "Св. Св. Кирил и Методий" - с. Скравена днес бе открит обновен кабинет по История и География. Кабинетът е обновен по Националната програма "Осигуряване на съвременна, сигурна и достъпна образователна среда". Лентата бе прерязана от директора на училището Петко Петков, председателя на Общински съвет - Ботевград д-р Илин Черняшки и Янка Такева - председател на Съюза на българските учители.
Сред официалните гости бяха: Илин Черняшки - председател на Общински съвет - Ботевград, Пенка Иванова - директор на Дирекция "Учебници и училищна документация" в МОН, Росица Иванова - началник на РУО София област, Янка Такева - председател на Съюза на българските учители, Борис Борисов - зам.-кмет на община Ботевград, Гергана Минкова - кмет на село Скравена, Дамян Маринов - зам.-председател на Общински съвет - Ботевград, Димитър Романов - общински съветник, Нели Георгиева - директор на ДГ "Детелина" - с. Скравена, Красимира Петрова - Дирекция "Социално подпомагане" - Ботевград и други.
Директорът на ОУ "Св. Св. Кирил и Методий" - с. Скравена Петко Петков приветства гостите и изрази радостта си и гордостта си от новата придобивка.
"Радостни сме, че днес откриваме втори кабинет по Националната програма "Осигуряване на съвременна, сигурна и достъпна образователна среда". Миналата година открихме кабинет по Български език и Литература. За нас това е един вдъхновяващ кабинет, който има за цел да повиши качеството на обучението по История и География, както и да ангажира вниманието на учениците и да провокира интереса им към тези предмети", каза Петков и в заключение заяви:
"С нашия екип продължаваме да пишем историята на училището ни!".
Теменужка Йотова - учител по История и цивилизации бе подготвила кратка демонстрация под формата на викторина, в която взеха участие ученици от 5, 6 и 7 клас. Те показаха отличи знания като отговориха вярно на всички 15 въпроса.
Директорът Петко Петков връчи специален плакет на автора на уникалния стенопис в обновения кабинет - Лъчезар Петков, преподавател по Български език и Литература.
Плакет бе връчен и на Янка Такева за приноса й в сътрудничеството с училището. Тя сподели, че винаги изпитва огромно удоволствие да гостува в ОУ "Св. Св. Кирил и Методий". Тя категорично заяви, че според нея най-иновативното селско училище е именно скравенското и ще настоява то да стане училище - изследователски център, каквито в страната има пет, но всички от тях се намират в градове.
Пенка Иванова - директор на Дирекция "Учебници и училищна документация" в МОН - връчи подаръци и поздрави от досегашния служебен министър на образованието Галин Цоков.
Иванова пожела на учениците да сътворяват чудото на езика, да четат да се обогатяват, да пътуват и да минават с мисълта си граници, да станат добри хора.
След тържествената част гостите имаха възможност да направят обиколка на училището.
Източник: balkanec.bg
До кога тая кукувица Такева ще се бута в образованието ,та тя е на 77 години ,работи 20 години след пенсия ,та тя ли е незаменима и кой я държи толкова години на този пост УЖАС
Така е ,за съжаление! Яки връзки има жената
1 Избират я никой не я държи тъпанари.Да стои още 20 години та да изпукате от яд.
Браво,стъпка по стъпка,ще се ограмоти този заспал народ,защото който не си познава историята ,няма бъдеще.Такева,Макева,Петков, Цветков,няма значения,хората работят и постигат резултати.
Само да обърна внимание,че учебния предмет е история и цивилизациИ .
Браво! Скравенчани напред и нагоре!
Училщетов с.Липница за какво ще се използва?
Ще гледат кокошки-носачки.
Адмирации за работещите учители на село.Днес това си е будителстео,откъдето и да го погледнете.Когато са ни заробвали турците в големите градове са се настанили поробители гърци.По планини и паланки се е запазила българщината.
И патици