Кадетките старша възраст на "Рилски спортист" с победа над "Балкан"

9 Ноември 2014, 16:21
(0) (0)
Прочетена: 1853 3

Отборът на кадетки старша възраст на „Балкан” Ботевград не успяха да надвият съперниците си от „Рилски спортист” Самоков и загубиха срещата с 43:70.
Първият кош в мача бе отбелязан от гостите едва след 2 минути и половина игра. Още в първата част момичетата от Самоков дадоха заявка за победа и след първите 10 минути игра резултатът беше 5:21 в тяхна полза.
Във втората част отборът на домакините се активизира и до известна степен успя да стопи разликата. В 6-тата минута резултатът бе 14:22 за гостите. До края на първото полувреме играта на двата отбора беше сравнително равностойна, а активът на „Рилски спортист” бе 21:30.
Във второто полувреме гостите постепенно трупаха преднина. Третата част приключи с 30:51 в полза на противниковия отбор. В нито един момент от мача момичетата от Самоков не позволиха на нашите да поведат в резултата. Така след последните 10 минути игра „Рилски спортист” заслужено спечелиха двубоя с 43:70.

Треньорът на „Балкан” Михаил Михайлов също не остана доволен от представянето на своите възпитанички. „Играхме много слабо и в нападение, и в защита, така че заслужено загубихме мача. В предстоящите срещи ще се постараем да играем по-добре. За играта в защита е нужен характер, а за нападението – талант”, заяви той.
Относно подаването на неговата оставка в Управителния съвет на БК „Балкан”, г-н Михайлов сподели: „Доста се каза по тази тема. Не мога да помагам нито с идеи, нито с финансиране. Причината е, че имам доста различни виждания от политиката, която се води и не смятам, че моето място е там”.

Следващият мач на кадетките старша възраст е на 16 ноември (неделя), когато те гостуват на „Левски”.