Кикбокс клуб “Балкан Файтърс” с 9 медала от Международен турнир

21 Декември 2022, 19:03
(0) (1)
Прочетена: 1153 5

На 16-18.12.2022 в гр. Пловдив, се проведе “PLOVDIV OPEN 2022”, организиран съвместно от клубовете на СК "БУЛТРАС" и СК "СТАР ТИЙМ", с одобрението и подкрепата на Българска конфедерация по кикбокс и муай-тай.
В турнира взеха участие 706 състезатели от 26 спортни клуба от 5 държави: България, Хърватия, Кипър, Унгария и Македония.

Местният клуб по кикбокс “Балкан Файтърс” взе участие с 9състезатели, осем, от които дебютанти на татами.Те спечелиха 2 златни,3 сребърни и 4 бронзови медала.
Шампион в категория над 69 кг. При юноши младша възраст стана Виктор Тошков . В дебюта си ,той категорично победи двама от съперниците си с технически нокаут.
Вторият златен медалист е Добри Иванов в категория 74 кг, при юноши старша възраст. След няколко оспорвани мача ,той успя да стигне до финала и се изправи срещу национален състезател от Стар Тийм, София. След два тежки рунда стана шампион в тази категория.

Сребро спечели Васил Стоянов, който стана втори в най-тежката категория при мъжете - над 94 килограма,след като загуби от състезател на СК “Цунами” .

Мартин Христов стигна до финал в категория над 94 килограма при юноши старша възраст, но не успя да победи съперника си от клуба на домакините “Стар тийм” и също се класира втори.
Мехмед Рамадан, който е родом от Пловдив, но тренира и се състезава за Ботевградският клуб, се окичи със сребро в категория до 74 кг. при мъжете в стил Кик-лайт,след загуба от национален състезател на “Стар тийм” .Той участва и в стил Лайт контакт,където спечели бронзов медал .

Другите бронзови медалисти са Калин Петков- в категория до 57 килограма, стил Кик-лайт контакт,Цветомил Орлинов- в категория до 57 килограма, стил Лайт-контакт и Николай Маринов в категория до 69 килограма при Юноши старша възраст.
Ивелин Стефанов, който взе участие в категория до 74 килограма Юноши старша възраст, не успя да стигне до полуфиналите.

Това е последното състезание за годината от спортния календар на Българската Конфедерация по Кикбокс и Муай-тай приключи тази състезателна година.

Клуб “Балкан файтърс”, желае на всички Светли празници ,здраве и много спортни успехи през следващата 2023 г. за всички Ботевградски състезатели!

Ключови думи: кикбокс , "Балкан Файтърс"