"Куманово" - "Балкан" - 87:73

19 Ноември 2013, 20:04
(0) (0)
Прочетена: 2888 0

Пред близо три хилядна публика „Балкан” започна уверено гостуването си на „Куманово”. След минута и половина игра домакините водеха с 4:0, но тройка на Станимир Маринов след почти три минути игра „отпуши” играта на нашите момчета и те поведоха. В седмата минута резултатът бе 9:8 за „Балкан”. Последваха три последователни тройки на Мандич от отбора на „Куманово” и домакините се върнаха в мача. До края на първата четвърт „зелените” направиха много грешки в нападение и тя завърши 22:12 за македонците.

Първите четири минути на втората четвърт бяха изцяло домакински, които дръпнаха с 15 точки – 27:12. Павел Маринов се разигра – както в нападение, така и в защита. Главно негова бе заслугата за намаляване на резултата две минути преди края на частта – 35:26. В оставащото време до края нашите не съумяха да реализират и първото полувреме завърши 37:26.

В третата четвърт Ройс Паран от „Куманово” бе „тройкаджията”, който продължи победната серия на домакините. Към него успешно се присъединиха Мандич и Янески. „Балкан” се опитваше да догони в резултата, но без успех. Частта завърши с 16 точки преднина за македонския тим.

Пет минути преди края на мача нашите намалиха разликата на пет точки в резултат на подобрената игра главно на Иван Лилов. Домакините обаче не допуснаха изненада и победиха с 87:73 - (22-12, 15-14, 26-23, 24-24).

За Балкан най-резултатни с по 14 точки бяха Петер Седмак и Мартин Маринов, а с по 13 завършиха Иван Лилов и Павел Маринов.

За Куманово Вукашин Мандич наниза 24 точки,  20 добави Ройс Паран, а 17 и 8 борби регистрира Иван Мишкович.