Купата отново отива в Самоков! Рилски би Левски Лукойл във финала

3 Март 2018, 21:41
(1) (0)
Прочетена: 2521 12

Рилски спортист спечели втора Купа на България в историята си, след като се наложи с 89-80 над Левски Лукойл в битката за трофея.

Финалът бе атрактивен, много равностоен и оспорван от началото до самия край. Пред пълни трибуни - 2000 души в ДКС "Васил Левски" във Велико Търново и двата финалиста заслужиха аплодисменти за играта си. За най-полезен играч бе избран Йордан Бозов, който направи феноменален мач и вкара 21 точки, въпреки че е играл с частично скъсан менискус.

Рилски спортист обаче бе с една идея по-концентриран, по-бърз, по-интересен, и накрая заслужи победата си.

Йордан Бозов понесе Рилски на гърба си с 10 от първите 12 точки за отбора, но развижената и разнообразна игра на Левски поддържаше равенството.

За "сините" титуляр започна едното ново попълнение Неманя Милошевич, а другото - Дарил Браянт се появи в седмата минута. Двама от основните гардове на Левски Божидар Аврамов и Станимир Маринов обаче още в началото на срещата направиха по два фаула, което принуди преждевременното им сядане на пейката.

След равностойна първа част, серия от 5-0 за Рилецо в края ѝ донесе петте точки разлика - 27-22 в полза на самоковци след 10 минути игра.

Отговорът на Левски не закъсня и "сините" тръгнаха ударно във втората четвърт, като тяхна поредица от 10 безответни точки не само доведе до обрат, но и до аванс от пет точки след три минути от периода.

Рилски навакса бързо и до края на полувремето имаше няколко равенства, но най-атлетичният играч на самоковци Травис Тейлър също получи трето лично нарушение, извадило го от ритъм.

В крайна сметка след куп обрати и равенства, на почивката Левски имаше точка аванс - 45-44, но възелът тепърва щеше да се разплита.

Малко след подновяването на играта още двама играчи на Рилски увиснаха с по три фаула, но въпреки това водени от блестящ Данчо Бозов символичните домакини поведоха. В края на четвъртината, с отлична защита и още по-силна стрелба, самоковци взеха и най-голямата си преднина в двубоя от девет точки.

С повече агресия Левски за малко да настигне противника, преди няколко бързи атаки на Рилецо да му върнат преимуществото.

Важни изяви в защита и нападение на Кийт Клентън и Павлин Иванов държаха "сините" все още в мача, но самоковци бяха без грешка в атакуващ план.

В последните две минути от срещата двата тима влязоха също при 7 точки разлика, а Левски изглеждаше в пълен шок от случващото се, без да успее да реагира.

Крайният резултат бе определен отизпълнение на наказателни удари, но без да промени статуквото.

Най-резултатен за успеха бе Йордан Бозов с 21 точки. С 19 се отчете Дерек Райт, 14 има Шелдън Джетър, а Златин Георгиев добави 12.

За Левски Лукойл Неманя Милошевич завърши с 18 точки, Станимир Маринов се отчете с 15. Христо Николов вкара 14, Павлин Иванов има 12, а с дабъл-дабъл от 10 точки и 10 борби е Кийт Клантън.

Източник: bgbasket.com