"Левски" победи "Балкан" в решителния мач

19 Май 2014, 18:53
(0) (0)
Прочетена: 4425 24

Петият мач от полуфиналната серия на ТЕСИ НБЛ между „Балкан” и „Левски” се изигра пред пълна „Арена Ботевград”. Над четири хиляди души дойдоха да подкрепят любимия отбор в решителния двубой, в който поради контузии не играха Иван Лилов и Тенчо Тенчев.
След като взе двата си домакински мача, „Балкан” пропусна да грабне победата в четвъртия мач в София и трябваше да се наложи на всяка цена пред родна публика.
Големият залог предопредели нервното начало на мача. „Левски” бе по-концентрираният отбор и с разнообразни атаки поведе 7:2 след две минути и половина игра. Уилкинсън от „сините” бе точен от далечно разстояние за 10:2. „Балкан” допусна пасив от единадесет точки в първата половина на тази четвърт. „Зелено-белите” не намериха правилното оръжие за противодействие и периодът завърши 40:24 за „Левски”.
В началото на втората четвъртина с тройка на Павел Маринов и успешна борба под коша на Стъц „Балкан” се опита да се върне в мача и намали пасива с продължаваща по-агресивна игра до 7 точки. След шест минути и половина игра резултатът бе 49:43 за „Левски”., който не допусна, обаче, изненада и полувремето завърши 60:50 в негова полза.
През третата четвърт „сините” отново доминираха в резултата, независимо че „Балкан” успя да намали пасива си до три точки след шест  минути игра.  Тройка на Павел Маринов изравни резултата за 65:65 и публиката изригна.
Стъц разстреля от тройка синия отбор и за пръв път „зелено-белите” поведоха в този мач. Джонс отвърна с тройка и „Левски” изравни  една минута преди края на частта. Павел Маринов вкара една точка от линията и периодът завърши 71:70 за „Балкан”.
Частта на честта – четвъртата, започна драматично. „Сините” излязоха напред с шест точки. Далман натрупа четири нарушения, което бе от полза за противника. Станимир Маринов излезе от игра, накуцвайки. „Левски” продължи да води в резултата, запазвайки преднина от пет точки пет минути преди сирената. В оставащото време отборът на Тити Папазов увеличи преднината си, което се оказа решаващо за крайната победа – 100:95.