Левски се пречупи за пет минути срещу Мега Лекс

28 Декември 2014, 21:56
(0) (0)
Прочетена: 1163 0

Българският шампион Левски записа четиринадесетата си поредна загуба в Адриатическата лига. "Сините" бяха надиграни от единствения отбор, срещу когото успяха да запишат победа - Мега Лекс, отстъпвайки далеч от дома с 68:89.

Това бе последен двубой в Адриатическата лига за левскарите за тази календарна година, а заради финансовата криза в тима не е ясно какво ще се случи след празниците. За днешната среща българите бяха с група от едва девет баскетболисти и въпреки че липсваха основни фигури като Христо Захариев, Станимир Маринов и Димитър Димитров, играчите на Тити Папазов и Тони Дечев се бориха мъжки.

Мега Лекс бе начело в резултата през цялото първо полувреме, като през втората част разликата надхвърли 10 точки, но Левски все пак успя да намали изоставането си до 7 на почивката - 37:44

Третата част започна с пет безответни точки за българите и 42:44, а в следващите минути играта вървеше кош за кош, преди Мега да откаже българската съпротива със серия от 20-5 в последните пет минути на тази четвърт, за да се стигне до 52:70 в нейния край. В оставащите 10 минути Левски нямаше сили да се върне в мача още един път и отстъпи с 21 точки разлика - 68:89.

Капитанът Павел Иванов бе най-резултатен с 20 точки за Левски, докато друг юноша на тима Алекс Симеонов също изигра отличен мач и завърши с 18 точки, 5 борби, 2 асистенции и 2 отнети топки. Павлин Иванов се отчете с 10 точки.

За Мега Лекс Неманя Кръстич вкара 20, а общо петима играчи на тима завършиха с поне 10 отбелязани точки.

МЕГА ЛЕКС - ЛЕВСКИ 89:68 (24:15, 20:22. 26:15, 19:17)

МЕГА ЛЕКС: Раде Загорац, Неманя Кръстич, Огнен Ярамаз, Александър Мареля, Никола Йокич

ЛЕВСКИ: Деян Карамфилов, Павлин Иванов, Павел Иванов, Алекс Симеонов, Николай Върбанов

Източник: Агенция Спортал