Лукойл Академик отказа Черно море за 1-0 след силно второ полувреме

8 Май 2015, 22:22
(0) (0)
Правец - Новини
Прочетена: 944 2

Лукойл Академик тръгна успешно в полуфиналите от мъжката НБЛ. Вицешампионите изиграха силно второ полувреме и отказаха Черно море Порт Варна с резултат 86-66. Така те поведоха с 1-0 в полуфиналната серия, а мач №2 е в неделя (10 май) от 18.00 часа. Домакините играха много здраво в защита след паузата и така не позволиха на варненци да се борят за победата.

В началото и двата отбора бележеха трудно, но все пак Лукойл успя да се откъсне първи и успя да вземе аванс от 6 след десет минути. С тройка на Сашо Груев в началото на втората част разликата стигна и 9 точки, като след това на още два пъти ставаше такава. Домакините дори пропуснаха шанс да я направят двуцифрена, а варненци се възползваха от това. Важни изяви имаше Станислав Славейков и в нападение и в защита, а в последните секунди на полувремето Пламен Алексиев вкара тройка и изведе варненци напред с 2 точки след 20 минути игра.

След размяна на кошове след паузата варненци излязоха напред с точка, но Лукойл отговори с 12-1 и дръпна за първи път с двуцифрена разлика. Тя стана и 11, но пък тогава варненци направиха добри минути и се доближиха до 4. Веднага след това обаче Захариев вкара два наказателни, гостите пропуснаха, а крилото овладя борбата и вкара кош зад центъра със сирената за 9 точки преднина за домакините след 30 минути.

Малко след началото на последната четвърт Лукойл направи серия от 13-0, която вдигна разликата на 21 точки и в оставащите шест минути интрига нямаше.

Вицешампионите показаха добра стрелба от тройката и успяха в 13 от 29 опита (44.8%) срещу 6 от 18 (33.3%) за гостите.

Най-резултатни за успеха станаха Христо Захариев и Дий Браун с по 17 точки. Тери Смит се отчете с 10 и 8 борби, а много добре от пейката се включи Сашо Груев с 10 точки, 3 борби и 2 асистенции.

За гостите силно игра Пламен Алексиев с 16 точки, а с 15 завърши Асен Великов.