Лукойл Академик победи Черноморец

14 Април 2012, 18:31
(0) (0)
Прочетена: 2548 0

Лукойл Академик постигна победа само ден след изненадващата домакинска загуба от отбора на Ямбол. В изтеглен мач от следващия кръг на мъжката НБЛ шампионите надиграха лесно Черноморец с 87-53 у дома точно преди Великден.

Гостите поведоха само веднъж в срещата и това бе малко повече от минута след началото й. След това домакините излязоха напред и натрупаха лек аванс, който стана двуцифрен за край на първата част при 25-13. През втората Лукойл продължи да води спокойно, разликата не падаше под 10 точки. Домакините я увеличаваха постепенно и в края на първото полувреме стигна 23 при 47-24.

След почивката на терена нямаше промяна, като шампионите водеха без проблеми. Те спечелиха и останалите две части от мача и в края завършиха с разлика от 34 точки, като най-много бе стигнала до 40.

Андре Оуенс бе най-резултатен за победителите с 19 точки, а 13 добави Ламонт Мак.

За гостите от Бургас с 16 точки завърши Кирил Павловски, а Деян Дунович се отчете с 11.