Лукойл Академик загуби от Арис в София

11 Септември 2012, 21:10
(0) (0)
Прочетена: 2035 0

Лукойл Академик загуби от гръцкия Арис (Солун) със 71:73 в контролна среща играна в зала „Универсиада” в столицата София. Двата тима си разделиха по едно полувреме, но в крайна сметка гърците стигнаха до успеха.

Шампионите ни за първи път бяха в пълен състав, след присъединяването на националите Павел Маринов и Божидар Аврамов към тима.

Гостите започнаха по-силно и поведоха със 0:6 в първите минути на мача. „Студентите” ги настигнаха и на два пъти изравняваха, а след 10 минути игра резултатът бе точка повече в полза на Лукойл – 15:14.

Домакините се активизираха през вторите 10 минути и бързо обърнаха развоя на мача. В средата на частта Лукойл Академик поведе за първи път с 10 точки разлика – 26:16, а на почивката разликата остана толкова – 35:25 в полза на „студентите”.

Гърците заиграха по-добре както в защита, така и в нападение през второто полувреме и въпреки че губеха с 10 точки след 24 минути игра (41:31) успяха постепенно да заличат пасива си, изравнявайки на 46:46 четиридесет секунди преди края на частта. След 30 минути Арис водеше с 48:49.

Лукойл Академик така и не успя да обърне развоя на нещата след началото на последната част. Арис постепенно трупаше преднина и поведе с 50:58 и поддържаше преднината си. „Студентите” успяха да се доближат на 1 точка разстояние – 71:72, по-малко от минута преди края, но в крайна сметка Арис грабна успеха със 71:73.

Новото попълнение на Лукойл - Мохамед Абукар бе най-резултатен със 16 точки, Девин Грийн добави 15, а Брендън Хийт остана с 12.

Срещата бе изгледана от десетина фенове на гръцкия тим, които не спряха да подкрепят с песни любимците си през целия мач.

Тaзи среща бе генерална репетиция на Лукойл Академик преди старта на приятелския турнир „Лукойл ЕКТО Спорт”, където в първия ден „студентите” ще срещнат настоящия шампион на Испания - Барселона Регал.