Лукойл отново шампион

22 Май 2016, 18:59
(0) (0)
Прочетена: 4030 126

Отборът на Лукойл Академик отново е шампион на България!.Балкан не успя да се пребори за победа в третия финал от плейофите и загуби с 81-86. Ботевградчани изиграха страхотен мач и доминираха през първите три четвърти, но победата им се изплъзна в последната част, където се завърза и същинската интрига в мача.
Миналият сезон „зелените” отново станаха сребърни медалисти, само че тогава загубиха серията с 3-2. Кметът на община Ботевград Иван Гавалюгов награди Балкан и връчи купата на капитана на отбора Мартин Маринов, а Валентин Златев поздрави отбора. Златните медали на първенците окичи президентът на федерацията Георги Глушков.

Домакините започнаха много уверено, като показаха стабилна игра в защита. За 6 минути игра съумяха да натрупат разлика от 10 точки при резултат 15-5. Минута преди края на първата част Павлин Иванов стопи с тройка до 18-15, а веднага след него Мартин Маринов  също не трепна от линията за 3 точки и отново увеличи актива.
Превъзходството им продължи и във втората четвърт. През по-голямата част от времето водеха с около 10 точки, а Лукойл направиха много пропуски от тройката. Към края гостите от Правец намалиха разликата до 47-42.

Играта в третата част вече загрубя и двата отбора станахa по-агресивни на терена. Отсъдени лични нарушения на Мартин Маринов и Желко Шакич предизвикаха бурно освиркване от страна на публиката. След грешен пас на Фортънбъри Лукойл отмъкна топката, а Крис Минков не пропусна от тройката. Минута преди края „студентите” стопиха до 6 точки, а Васил Александров пропусна шанса да навакса от линията за 3 точки.  Христо Захариев проби под коша, а след него Павлин Иванов докара резултата до първото равенство в мача при 66-66.
В началото на последната част Виденов отбеляза от тройката и Лукойл за първи път успяха да поведат. От този момент играта тръгна кош за кош. В средата на тази четвърт гостите поведоха с 4, а Дурчев бързо отвърна с тройка. 1:44м. преди края гостите обаче дръпнаха с 6 напред. Острев и Фортънбъри пропуснаха две важни тройки, а в оставащите 27сек. обратен развой бе почти невъзможен.

Най-резултатен за Балкан бе Острев с 19 точки, Цветкович вкара 18, а Мартин Маринов  - 16. За Лукойл с най-много точки – 20, завърши Павлин Иванов, Крис Минков има 19, а Шакич – 14.