19 Февруари 2015, 18:27
(0) (0)
Правец - Новини
Прочетена: 836 0

Лукойл Академик спечели първия четвъртфинал от турнира за Купата на България в Плевен. Тимът на Йовица Арсич се наложи над Берое Стара Загора с 92-68, след като изигра много силна втора част. Тимът от Стара Загора започна доста добре в първата част, но след това допусна пълен обрат. Лукойл направи много силна серия от 24-0 и поведе убедително в резултата като запази аванс до края. В тима от Правец дебютира новият център Никола Драгович, а в игра се завърна и отсъствалия дълго време заради контузия Александър Груев.

Мачът започна оспорвано, като в първия период двата отбора си размениха водачеството на няколко пъти. Тимът от Стара Загора показа доста добър процент на стрелба, но Дий Браун върна Лукойл и отново изравниха. След 10 минути беройци имаха минимален аванс от една точка. Вторият период продължи оспорвано, но след три минути игра настъпи пълен обрат. Лукойл Академик дадоха ход на серия от 24-0 и се откъсна сериозно напред в резултата. Берое допуснаха доста грешки в нападение и позволиха сериозно изоставане. В средата на частта бе отсъдено техническо нарушение на старши-треньора на Берое Любомир Минчев заради спорни отсъждания, а разликата продължи да нараства. Така на почивката тимът на Йовица Арсич вече имаше двуцифрена преднина от 24 точки (59-35).

Дий Браун бе най-резултатен за победата на Лукойл Академик с 19 точки, а 17 записа Христо Захариев. Бруно Шундов отбеляза 12 и овладя 8 борби, а Тери Смит завърши с дабъл-дабъл от 10 точки и 11 борби.

Утре на полуфинал Лукойл ще срещнат тима на Ямбол, които пък след оспорвана и динамична игра надделяха над Левски със 70:75.

Източник: BGbasket.com