Лукойл стартира без проблеми срещу Черно море

10 Май 2012, 08:54
(0) (0)
Прочетена: 2166 0

Шампионът Лукойл Академик стартира с лесна домакинска победа срещу Черно море с 89:57 (26:18, 25:8, 16:18, 22:13) точки. Втората среща е на 11-ти май отново в Правец. Играе се до три успеха от пет мача.

Шампионите поведоха с 25 точки разлика още на почивката - 51:26 и до края на мача нямаха никакви проблеми. Най-голямата разлика в двубоя беше 33 точки при 82:49 по-малко от четири минути преди сирената.

За възпитаниците на Марин Докузовски най-полезни бяха Божидар Аврамов с 25 точки, Брандън Хийт добави 16 точки и 6 асистенции. Ламонт Мак завърши с 14 точки, а Бруно Шундов с 13 точки и 5 борби.

За гостите от Варна с 11 точки се отличи Николай Колев, а по 10 точки реализираха Пламен Алексиев и Васил Кьосев.