Лукойл тръгна с резонна победа в плейофите

1 Май 2012, 19:15
(0) (0)
Прочетена: 2408 0

Лукойл Академик тръгна с резонна победа в тазгодишните плейофи на мъжката НБЛ. Шампионите успяха да се справят с Черноморец у дома с резултат 94-69. Те водеха в мача от началото до края, но пък направиха слаба втора четвърт, в която гостите бяха по-добри. В серията се играе до две победи, а втората среща е утре в 17.00 часа отново в залата в Правец.
Шампионите тръгнаха добре в мача и през първата част играха на ниво в нападение. За по-малко от три минути разликата вече стана 10 точки при 14-4. До края на първата част те поддържаха добрата си преднина и дори я увеличиха с малко за 35-19.
Втората четвърт почна с 6 поредни точки за гостите и те намалиха. Скоро след това разликата падна под 10 точки и остана такава до края на полувремето. Бургазлии дори се върнаха само на 6 точки, но Ламонт Мак отбеляза тройка за 46-37 след 20 минути в полза на Лукойл Академик.
Домакините направиха отново преднината си двуцифрена малко след началото на третата част и тоди път я задържаха. Те обаче така и не успяха да се откъснат много сериозно и тя се движеше около 12-13 точки. Едва в края на частта тя се покачи и след 30 минути резултатът бе 70-52. В последната четвърт домакините тръгнаха по-добре и след 9-2 поведоха с 25 точки. В оставащото време мачът се доиграваше и така Лукойл спечели без много проблеми.
Бруно Шундов завърши с дабъл дабъл за домакините от 23 точки и 10 борби. Ламонт Мак се отчете с 21 точки, а Божо Аврамов добави 13 и 7 асистенции.
За бургазлии отново Кирил Павловски бе най-добър с 23 точки и 9 борби. Константин Коев се отчете с 11 точки, а Деян Дунович добави 10.