15 Септември 2012, 17:58
(0) (0)
Правец - Спорт
Прочетена: 1966 0

Българският шампион Лукойл Академик завърши на трето място в приятелския турнир „Лукойл ЕКТО Къп“, който се провежда в столичната зала „Арена Армеец“. В малкия финал на надпреварата „студентите“ се наложиха над сръбския гранд Цървена Звезда с 85:75.

Може да се каже, че тази победа бе загрявка на Лукойл Академик за квалификацията за Евролигата, която им предстои в италианския град Дезио след броени дни.

Началните минути бяха по-силни за гостите от Белград, които само за две минути и половина си изградиха аванс от 9 точки – 4:13. Пет поредни точки на Мохамед Абукар доближиха „студентите“ на 9:14, а серия от 7-1 изведе домакините напред – 16:15. До края на частта българите успяха да обърнат развоя на нещата в своя полза и поведоха с 22:20.

В началото на втората четвърт домакините поведоха със шест точки – 28:22. Добрата серия за Лукойл продължи и в средата на частта те водеха с 32:27. Отговорът на „звездашите“ бе серия от 10-0, която обърна резултата в тяхна полза – 32:37 по-малко от три минути преди почивката. След 20 минути игра на таблото светеше 40:43 в полза на Звезда.

Гостите продължиха да водят и след началото на второто полувреме, но силни изяви на Мохамед Абукар помогнаха на Лукойл Академик да изравни резултата на 50:50, а в последствие и на 56:56 две минути преди края. „Студентите“ поведоха със 60:57 минута преди сирената, а след 30 минути преднината им беше 65:61.

Последната част започна с тройка на Павел Маринов за 68:61, а Тодор Стойков направи същото, с което резултата стана 75:68 пет минути и половина преди сирената. Забивка на Девин Грийн изведе „студентите“ с осем точки напред – 78:70. Лукойл Академик поведе с двуцифрена разлика за първи път две минути преди края – 83:72 след тройка на Божидар Аврамов, а крайният резултат бе фиксиран на 85:75.

Божидар Аврамов бе най-резултатен за победителите с 19 точки. Мохамед Абукар се отчете със 16, а Девин Грийн реализира 15 при победата на „студентите“.

Морис Алмънд вкара най-много за „звездашите“ - 15 точки, а други двама играчи също завършиха с двуцифрен точков актив, Рашко Катич вкара 13, а Игор Ракочевич остана с 10.

Не. Само се пазарят за порциите във властта. (124)