Вторник, 7 Май 2024, 11:16

Министър Георгиева награди победителя в Европейския шампионат по голф в Правец (Снимки)

28 Септември 2013, 19:36
(0) (0)
Правец - Новини
Прочетена: 3114 10

Италианецът Федерико Ели спечели Европейския УниКредит шампионат по голф за клубни професионалисти 2013, което му донесе чек от 10 хил. евро. Победителят получи чека си от министъра на младежта и спорта проф. Мариана Георгиева. На закриването на шампионата присъстваха-  кметът на Община Правец -Румен Гунински и председателят на ОбС - Николай Яхов.
"Между държавата и общините има сътрудничество в областта на политиката в спорта", каза при награждаването Мариана Георгиева.

Алек Робъртс и Корсен Кавиезел от Щвейцария се класираха за второто място с равен резултат 8 под пара и  си тръгнаха с чек за по 5350 евро. Те бяха наградени от Левон Хампарцумян, председател на управителния съвет и главен изпълнителен директор и на УниКредит Булбанк.

Лъчезар Тодоров, главен изпълнителен директор на "Тера Тур Сървисиз" сподели, че този турнир им позволява да сложат  Правец на европейската и световна карта на голф игрищата. "На туризма у нас не се обръща вниманието, което той заслужава като основен отрасъл на икономиката ни", добави Тодоров.

Уго Сантош от Португалия не успя да защити своята титла в  тазгодишното издание на турнира.

Шампионатът протече в четири кръга, в индивидуален строукплей формат на 72 дупки, с награден фонд от 60 хил. евро. Турнирът беше подкрепен от УниКредит Булбанк, Lexus, "Домейн Бойар" и "Гленфидих".
След приключване на шампионата се проведе заключителната част от Младежката програма за развитие в голфа, в която този сезон участие взеха 140 деца.