Младежите измъчиха Балкан, но не успяха да спрат серията му

10 Април 2013, 19:23
(0) (0)
Прочетена: 2236 0

Балкан Ботевград записа 5-тата си поредна победа във Булсатком Национална Баскетболна Лига. Това той направи като победи Младежките национали със 79-85.

Първата част започна със серия от 10-2 в полза на домакините , но зелените не позволиха разликата да расте и обърнаха своите съперници. След 10 минути игра резултата бе 24-27.

Втората част Балканци показаха класата си и непозволиха на Младежите да се доближат опасно , като поведоха със 14 точки след 8 минути игра. След 20 минути игра преднината за Балканци бе 12 точки 36-48.

Интригата започна във второто полувреме на мача. Младежите играха мъжки и малко по малко те се приближиха още повече до съперника си и при оставащи 22 секунди до края на мача и три точки разлика, имаха стрелба за изравняване, но я пропуснаха и Балкан взе победата.

Мартин Маринов бе най-резултатен за победителите с 18 точки . Атила Сантош се включи със дабъл-дабъл 17 точки и 12 борби, а Урош Петрович вкара 14.

За младежите Тенчо Тенчев наниза 18 точки. 13 има Деян Карамфилов.