Младежите на България разбиха Македония във втората контрола

14 Юни 2012, 10:00
(0) (0)
Прочетена: 2969 0

Младежите на България до 20 години разбиха връстниците си от Македония във втората контролна среща между отборите, изиграна в Правец. След като победиха съперника си с 15 точки вчера, днес момчетата на Любо Минчев разбиха македонците с резултат 73-38. Така те започнаха подготовката си заЕвропейското първенство, дивизия В в София, което започва на 12-и юли, с две победи. Днес първа контрола със съотборниците си пък изиграха Павлин Иванов, Тенчо Тенчев и Димитър Димитров, които се присъединиха към лагера скоро, а участието им в мача направи победата още по-изразителна.

Българите започнаха страхотно, като не позволиха на съперника си да вкара точка цели седем минути. За това време те нанизаха 17 точки и си осигуриха преднина още в ранен етап от срещата. Огромната разлика се запази до края на първата четвърт, през която македонците бяха вкарали само 7 точки срещу 23 за българите.

Подобно на първите 10 минути, и вторите започнаха с огромна точкова серия за България. Националите ни регистрираха 13 безответни точки, откъсвайки се на цели 29 от съперника си при резултат 36-7. Скоро разликата премина границата от 30 точки, но на почивката отново бе 29 при 44-15.

След подновяването на играта състезателите на Любомир Минчев намалиха малко темпото на игра, комфортната има преднина бе налице през цялото време. Тя ту се увеличаваше над 30 точки, ту спадаше под тази граница, а след 30 минути игра таблото показваше 58-28. Всички баскетболисти в съставите на отборите се завъртяха до края на срещата, а в края България бе напред с цели 35 точки.

Димитър Димитров бе най-резултатен за победителите с 15 точки, към които добави и 9 борби. Георги Боянов добави дабъл дабъл от 14 точки и 11 борби, а по 13 точки вкараха Алекс Симеонов, който също хвана 11 отскочили топки, и Павлин Иванов.

За Македония с по 9 точки и 4 борби се отличиха Горян Марковски и игралият в Левски Никола Гайдаджиев.