Младежкият национален отбор по баскетбол играе контрола в Правец

13 Юни 2012, 09:17
(0) (0)
Прочетена: 2578 0

Младежкият национален отбор по баскетбол стартира проверките си това лято с победа над връстниците си от Македония – с 86:71. Днес двата състава ще изиграят още една контрола в Правец, вече на закрити врати.

Първото полувреме от мача премина на приливи и отливи, със смяна на водачеството, доста равностойно, но македонците имаха точка аванс на почивката – 39:38. През второто полувреме обаче гостите не издържаха на темпото, и след много силна трета четвърт, момчетата на Любомир Минчев си осигуриха победата.

Минчев не използва в срещата някои от основните си играчи, които започнаха по-късно подготовка с отбора – Димитър Димитров, Тенчо Тенчев и Павлин Иванов, а все още предстои към него да се присъедини и Александър Везенков.