Момчетата на Балкан (12) спечелиха турнира от Балканската купа в Скопие

25 Март 2018, 19:09
(0) (0)
Прочетена: 1246 3

С участието си в третото издание на турнира от Балканската купа в Скопие, момчетата на Балкан (12) спечелиха надпреварата. Във финала при 12-годишните отборът на Балкан се наложи днес над македонския Вардар (Скопие) с категоричното 84-56. Младите баскетболисти спечелиха и предходните два турнира, проведени в Ботевград и Пловдив.
Призът за най-добър играч на турнира отиде в ръцете на Александър Гавалюгов от Балкан. Талантливият ботевградчанин наниза рекордните 40 точки във финала. След силните си изяви неговото представяне не остана незабелязано, като дори се заговори за интерес от испанския гранд Реал Мадрид. Продължаваме да следим развитието на младия талант, комуто специалистите прогнозират бляскаво баскетболно бъдеще.

При 14-годишните момчета, отборът на Балкан (14) се нареди трети.

Следващият турнир от Балканската купа ще се проведе в Сърбия, град Левсковац, а финалът ще бъде в Ботевград.