Никола Цолов финишира 11-ти във втория старт на Формула 3 в Бахрейн

2 Март, 13:38
(2) (0)
Прочетена: 785 6

Българският пилот във Формула 3, Никола Цолов, се изправи срещу предизвикателствата на втория старт за сезон 2024, като финишира на 11-то място в основната надпревара на пистата "Сахир". За Цолов уикендът в Бахрейн остава най-успешният му в категорията, след като преди това постигна четвърто място в спринта, в който обаче бе спрян от проблем с двигателя.

След отличен старт, в който набави четири позиции и заеме седмото място в началото на надпреварата, Цолов бе изпреварен от Леонардо Форнароли (Трайдънт) и вчерашния победител Арви Линдблад (Према). Той успя да остане близо до тях за няколко обиколки, но по-късно изостана.

Въпреки че държеше позиция в топ 10 до финалните три тура, състоянието на гумите му не му позволи да се справи с двойната атака на Оливър Гьоте (Кампос) и Алекс Дюн (МП Моторспорт) в 20-та обиколка. С две загубени позиции Цолов финишира на 11-то място, без да спечели точки.

Победител на надпреварата беше Люк Браунинг (Хайтек), който запази лидерството си в първите метри, въпреки лек дефект в изпускателната система. Втори завърши съотборникът на Цолов, Кристиан Менсъл, а трети беше Тим Трамниц (МП Моторспорт). Точки от основната надпревара взеха още Сами Мегетуниф (Трайдънт), Серхио Рамос (Трайдънт), Габриеле Мини (Према), Форнароли, Линдблад, Дюн и Гьоте.

В генералното класиране лидер след първия кръг е Браунинг с 25 точки, следван от Трамниц с 21 и Менсъл с 18. Никола Цолов е десети в подреждането със седемте точки, които спечели вчера.

Сезон 2024 във Формула 3 продължава след три седмици със състезателния уикенд на пистата "Албърт парк" в Мелбърн, Австралия.