Новият състав на Балкан дебютира с победа в първия ден от турнира

25 Септември 2016, 18:31
(0) (0)
Прочетена: 2389 8

Новосформираният мъжки баскетболен отбор на Балкан се представи подобаващо в първия си мач пред местната публика. Те се наложиха над тима на Ямбол с 84-77 в първия мач от турнира за Купата на Ботевград по баскетбол.
Балкан започна със стартова петица в състав Станислав Ваклинов, Ивко Ивков, Радослав Кочев, американецът Джейкъб Холман и черногорецът Амин Хот. „Зелените” започнаха убедително и смело играта, като през цялата първа част поддържаха аванс от няколко точки. Резултатът в края й бе 26-20.
През втората четвърт гостите се раздвижиха. Балкан направиха няколко пропуска и това позволи на гостите в средата на частта за първи път да поведат при 36-37. Малко след това Ивко Ивков бе фаулиран и след точните му наказателни удари и кош на Колин Вос домакините отново поведоха. До края на полувремето везните клоняха ту към единия отбор, ту към другия, а резултатът на почивката бе .46-49.

Спорният резултат продължи и през второто полувреме, където двата отбора си редуваха кош за кош. 2 мин, преди края на третата част Александър Илиев изпусна възможността да изведе отбора си с 5 точки напред, след като изпусна под коша при бърза атака. До края й Балкан не съумяха да пронижат мрежата на съперниците и изоставаха с 62-66.
Тази ситуация мобилизира тима на Небойша Видич. Тройка на Радослав Кочев стопи разликата на 1 точка в началото на последната четвърт, последваха попадения на Амин Хот и Колин Вос. Холман добави още една тройка и домакините дръпнаха напред с 74-66. Няколко грешки на Балкан позволиха на гостите да намалят до 78-74. Последва люта борба за последните точки, но гостите не обърнаха резултата.

Радослав Кочев бе най-резултатен за Балкан с 18 точки. Джейкъб Холман записа 17 точки, Амин Хот – 13, Ивко Ивков – 11 точки.

Следва срещата между отборите на Спартак Плевен и сръбския Динамик Белград. Утре (26 септември) загубилият в този двубой ще играе с Ямбол за определяне на трето и четвърто място, а Балкан и другият победител ще определят кой ще грабне първата купа на Ботевград по баскетбол.