Сряда, 10 Юни 2026, 21:49

НСО свали охраната на Пеевски и Борисов

13 Май, 12:05
(1) (0)
Ботевград - Новини
Прочетена: 1561 37


НСО са свалили охраната на санкционирания по "Магнитски" депутат Делян Пеевски, както и на лидера на ГЕРБ Бойко Борисов. За свалянето на охраната на лидера на ДПС се разбра от позиция на самия Пеевски, а за тази на Борисов от изявление на Томислав Дончев.

"Бях информиран от ген. Тонев, че след заседание на Специализираната комисия по чл. 23 от Закона за НСО е взето решение за снемане на охраната ми от НСО. Това решение идва и в отговор на поисканата от мен през декември миналата година оценка от компетентния орган на това дали има изменение в обстоятелствата, поради които е определен режимът ми на охрана", обяви в позицията си Пеевски. И добавя: "Вярвам в компетентността на държавните органи и в тяхната експертиза, както и в отговорността им при вземане на решения. С това една пропагандна дъвка на ПП и ДБ отиде в кошчето за боклук. Което е добра новина".

За поставянето и свалянето на охраната отговаря комисия, в която са шефовете на ДАНС и НСО плюс главният секретар на МВР. От години Пеевски има такава охрана без да е ясно по каква точно причина. Единствено през 2016 г. тогавашният главен секретар на МВР Георги Костов съобщи, че е получена информация за готвено покушение срещу депутата и затова му бе назначена охрана от НСО.

Източник: balkanec.bg

Коментари (37)

  • Отговори (22) (50)
    1. добавен от: Анонимен 13 Май, 12:23

    Да ги трепат тия боклуци ще бъде празник за България няма да липсват на никой

  • Отговори (3) (50)
    2. добавен от: Анонимен 13 Май, 12:37

    Да идва оня с расото и котките........

    • (0) (50)
      1. добавен от: Анонимен 13 Май, 12:43

      Поправка ....не котките...... Ютиите.....демек калашниците :D

  • Отговори (9) (50)
    3. добавен от: Анонимен 13 Май, 12:38

    Да ги утепат....

  • Отговори (13) (50)
    4. добавен от: Коли 13 Май, 12:40

    Селските мутрагени да ходят да копат на полето! Тия идиоти нямат работа в парламента!

  • Отговори (18) (50)
    5. добавен от: Анонимен 13 Май, 12:41

    Най-сетне.....дойде време за разплата.......

  • Отговори (50) (1)
    6. добавен от: Анонимен 13 Май, 13:02

    Ама как може така нарушавате им човешките права :)

    • (9) (50)
      1. добавен от: Анонимен 13 Май, 13:19

      Това не са човеци, отдавна са загубили всякаква човещина!

  • Отговори (22) (50)
    7. добавен от: Анонимен 13 Май, 13:05

    Три двни откак са на власт и вече ги зачесаха яко !
    Евала на г-н Радев ! Мачкай !!!

  • Отговори (3) (50)
    8. добавен от: Анонимен 13 Май, 13:06

    Пейчо поема охраната !

  • Отговори (23) (50)
    9. добавен от: Анонимен 13 Май, 13:20

    Значи е могло
    Тия лайна имаха по-голяма и скъпа охрана от Президента
    Колко неща сега ще ни се видят чудни,а те са естествените.

    • (49) (12)
      1. добавен от: Анонимен 13 Май, 13:57

      Чичо Манчо се плюнчи тук.

    • (11) (50)
      2. добавен от: Анонимен 13 Май, 15:38

      Обикновено се плюнча върху счетоводителката.

    • (50) (8)
      3. добавен от: Анонимен 13 Май, 15:41

      Плюнчил си се преди 100 години.

    • (9) (49)
      4. добавен от: Анонимен 13 Май, 15:46

      Доволна е жената. Не е като да е виждала нещо по-добро.
      Радва се като когато беше гимназистка.

    • (8) (49)
      5. добавен от: Анонимен 13 Май, 16:12

      Мен, тя ме плюнчи и я бива.

  • Отговори (19) (50)
    10. добавен от: Анонимен 13 Май, 13:22

    И ние сме ги търпели и приемали за естествени.

Добави коментар:

Назад

Последвайте ни във Facebook

Обяви

виж всички
виж всички
виж всички

Анкета » коментари (1)

Одобрявате ли вдигането на цените на автобусните превози

Анкета » коментари (1)

Одобрявате ли вдигането на цените на автобусните превози

отговори
Да, нормално е при повишаване цените на горивата (13)
70% Complete
Да, но трябва да има повишаване и на качеството на услугата (34)
70% Complete
Не, защото не се прави нищо за условията на пътниците (75)
70% Complete
Твърдо не, това е спекула и печалбарство (50)
70% Complete
Не, защото държавата и общините дофинансират някои курсове (13)
70% Complete
Нямам мнение (4)
70% Complete