Сряда, 17 Юни 2026, 13:40

Обменяме безплатно левове в евро в търговските банки и клонове на български пощи до края на юни

1 Юни, 07:16
(2) (0)
Ботевград - Новини
Прочетена: 2773 6


От началото на юли могат да въведат такси

Ако все още са Ви останали български левове, до 30 юни може да ги обмените пo официалния валутен кypc от 1,95583 лв. зa 1 eвpo., без такси и комисионни - в офисите на търговските банки или в „Български пощи“ в населените места без клонове на кредитни институции. Това напомнят с кратко видео от онлайн платформата „Ние, потребителите“ и добавят, че след тази дата търговските банки и „Български пощи“ могат да въведат такси за тази услуга.

При обмен в банките за суми над 30 000 лв. на една трансакция е необходима предварителна заявка от 3 работни дни.

До 30 юни можете да обменяте безплатно левове в евро и в клоновете на „Български пощи“ в населените места, където няма офиси на търговските банки. Всеки може да обмени до 1 000 лв. на ден, а в отделни клонове - и до 10 000 лв., но се изисква предварителна заявка от 3 до 5 работни дни.

От началото на юли банките и „Български пощи“ може да въведат такси за обмен на банкноти и монети от левове в евро.

До края на 2026 г. търговските банки и пощите нямат право да отказват да извършват услугата, единствено пощите и то само ако нямат моментна наличност.

Българска народна банка обаче ще продължи да извършва услугата без такси и комисионни, безсрочно.

Следвайте Balkanec.bg:

Във фейсбук: https://www.facebook.com/balkanecbg

В youtube: https://www.youtube.com/@balkanec_bg

Viber: https://invite.viber.com/?g2=AQA2Etkwz5oDLlZbHwe5FWzyfCeZZFL0aMLES84s6n4xbbeki6lQG3zdbXOGkYiA


Източник: balkanec.bg

Коментари (6)

  • Отговори (3) (4)
    1. добавен от: Анонимен 1 Юни, 09:11

    Ама,то не останаха левове бе, ква обмяна, ха ха ха,безмислица ,ама пълна безмислица.

    • (4) (0)
      1. добавен от: Анонимен 1 Юни, 10:03

      Има, има още скътани левове.

  • 2.

    Коментарът беше изтрит поради използването на нецензурни или неуместни изрази!

  • Отговори (2) (10)
    3. добавен от: Анонимен 1 Юни, 14:18

    Сатанинско Евро! Всичко скочи двойно! Мръсни изроди и крадци!!!

    • (10) (0)
      1. добавен от: Анонимен 2 Юни, 08:35

      Не е виновно еврото, а алчните българи. Търговци, самозвани майстори, прекупвачи, всички дерат като за последно.

  • Отговори (0) (8)
    4. добавен от: МИЛЕН ИЛИЕВ МИНКОВ 1 Юни, 20:32

    УВАЖАЕМИ НАРОДЕ

    АКО НЕ ДОЙДЕ ПОЛИЦИЯТА ВЕДНАГА ЩОМ НЕЩО СЕ СЛУЧВА , ТОГАВА ВИЕ СТЕ ПОЛИЦИЯТА... ..

    ДО СМЪРТЪ ЗА БЪЛГАРИЯ.....

Добави коментар:

Назад

Последвайте ни във Facebook

Обяви

виж всички
виж всички
виж всички

Анкета » коментари (2)

Одобрявате ли вдигането на цените на автобусните превози

Анкета » коментари (2)

Одобрявате ли вдигането на цените на автобусните превози

отговори
Да, нормално е при повишаване цените на горивата (18)
70% Complete
Да, но трябва да има повишаване и на качеството на услугата (38)
70% Complete
Не, защото не се прави нищо за условията на пътниците (80)
70% Complete
Твърдо не, това е спекула и печалбарство (57)
70% Complete
Не, защото държавата и общините дофинансират някои курсове (14)
70% Complete
Нямам мнение (4)
70% Complete