Сряда, 17 Юни 2026, 12:44

Община Ботевград предлага финансиране за ДГ ,,Детелина” - село Врачеш

28 Май, 15:14
(0) (0)
Ботевград - Новини
Прочетена: 2266 4


Кметът на Ботевград Иван Гавалюгов е внесъл докладна записка до Общинския съвет с предложение за отпускане на средства за доставка и монтаж на нови съоръжения в двора на ДГ „Детелина“ - село Врачеш.

Предложението предвижда от собствените приходи на общината да бъдат осигурени до 15 000 евро с включен ДДС за оборудване на обособените детски площадки в двора на детското заведение в с. Врачеш.

В мотивите към докладната се посочва, че обновеното дворно пространство има нужда от допълнително оборудване, което да подобри условията за игра, спорт и безопасност на децата. От администрацията подчертават, че детските площадки имат важна роля за физическото и умственото развитие на децата, особено през топлите месеци, когато игрите на открито се увеличават.

Посочва се още, че към момента няма приет бюджет за 2026 г., поради което необходимото финансиране следва да бъде осигурено от собствените приходи на общината.

С предложението се възлага на кмета да предприеме всички необходими действия по реализиране на проекта, ако Общинският съвет даде своето съгласие.

Следвайте Balkanec.bg:

Във фейсбук: https://www.facebook.com/balkanecbg

В youtube: https://www.youtube.com/@balkanec_bg

Viber: https://invite.viber.com/?g2=AQA2Etkwz5oDLlZbHwe5FWzyfCeZZFL0aMLES84s6n4xbbeki6lQG3zdbXOGkYiA

Източник: balkanec.bg

Коментари (4)

  • Отговори (1) (0)
    1. добавен от: Анонимен 28 Май, 16:02

    Така й в Трудовец го приеха и децата още чакат да имат завършен двор! Срамота в хубавото време децата да са затворени вътре!

  • Отговори (0) (0)
    2. добавен от: Kk l 28 Май, 19:37

    L LL old

  • Отговори (2) (0)
    3. добавен от: лъжа 28 Май, 20:35

    колко се краде от тая детска градина ама е така няма кой да прави ревизия купува се нещо ама само на хартия като при предния директор кражби кражби

  • Отговори (1) (1)
    4. добавен от: Анонимен 29 Май, 08:52

    Каца без дъно.

Добави коментар:

Назад

Последвайте ни във Facebook

Обяви

виж всички
виж всички
виж всички

Анкета » коментари (2)

Одобрявате ли вдигането на цените на автобусните превози

Анкета » коментари (2)

Одобрявате ли вдигането на цените на автобусните превози

отговори
Да, нормално е при повишаване цените на горивата (18)
70% Complete
Да, но трябва да има повишаване и на качеството на услугата (38)
70% Complete
Не, защото не се прави нищо за условията на пътниците (80)
70% Complete
Твърдо не, това е спекула и печалбарство (57)
70% Complete
Не, защото държавата и общините дофинансират някои курсове (14)
70% Complete
Нямам мнение (4)
70% Complete