Очаквана победа на "Балкан"

15 Февруари 2014, 19:49
(0) (0)
Прочетена: 1377 0

„Балкан” взе заслуженото в домакинския си мач срещу „Берое”, побеждавайки с резултат 86:70 /26-15, 17-18, 24-17, 19-20.
Първите две минути и двата отбора не бяха отбелязали точка. Все пак домакините се „разписаха” и след три минути и половина игра поведоха с 5:0. Беройци вкараха първия си кош в четвъртата минута. Очакванията за лесна победа на домакините не се оправдаха. Минута и половина преди края на първия период „зелено-белите” поведоха с 13 точки.
През втората част играта бе на приливи и отливи и двата отбора се оттеглиха на почивката при резултат 43:33 за „Балкан”.
Преди подновяване на играта публиката аплодира треньора на гостите Атанас Радев, който днес има рожден ден. Радев игра преди два сезона за „Балкан”.
В третата четвърт с тройки на Иван Лилов и Павел Маринов разликата  достигна 20 точки в полза на момчетата на Александър Тодоров.
Силни минути в последната част показа капитанът Павел Маринов.
Минута и половина преди края на мача треньорът на „Балкан” включи в игра юношите  Велислав Гълъбов,  Ивко Ивков и  Ростислав Тончев.
Десет секунди преди сирената Ивков отбеляза кош  за крайното 86:70.