Осем жълти, три червени картона и много напрежение на мача Чавдар-Славия U19

25 Август 2013, 20:17
(0) (0)
Етрополе - Новини
Прочетена: 2200 0

Истински футболен двубой се получи днес /25 август/на стадион „Чавдар” в среща от първенството при  U19 ,между отборите на домакините от Етрополе и гостите от Славия. Още от самото начало на мача се видя голямото желание за победа у 22-та на терена. Много острота в атаките ,напрежение в играта ,високо темпо и футболен хъс показаха съперниците ,което достави истинско удоволствие на присъстващите фенове .Единоборствата  през първото полувреме вдигнаха градуса на напрежението в играта , като и двата състава имаха своите възможности да открият резултата ,но в последната фаза на атаките липсваше реализатор ,който да отбележи точното попадение. В края на първата час Салим Ердалов от Чавдар можеше да стори това ,но топката бе избита в ъглов удар. Второто полувреме започна доста силно от към темпо на игра и през него зрителите на стадиона видяха всичко ,което  е възможно във футбола. Началото на показаните общо 11 наказателни картона започна в  първите минути след почивката . Първо декориран в жълто бе номер 10 от Славия ,малко по-късно такъв получи и Илиян Неделчев от Чавдар. За много грубо влизане в краката на Любомир Младенов от състава на домакините /който бе и сменен/ картон с жълт цвят видя и номер втори от Славия.В 15-тата мин. от второто полувреме ,капитанът на етрополския отбор Петър Казаков отправи силен удар към вратата на противника ,но топката уцели десния страничен стълб.В 66-та мин. червен картон бе даден на номер 4 от тима на Славия. Домакините наложиха своето темпо и голямото им желание за гол стана факт в 71-та мин.,когато Николай Маринов успя да изведе отбора си напред в резултата. Напрежението на терена бе видно ,което даде поводи за още наказателни картони ,като в 75-тата мин. вратарят на Чавдар –Димитър Пангев получи червен картон. Играта напусна Исмет Рамадан и на негово място влезе резервният страж на домакините.И това не бе всичко откъм картони в срещата. В 82-та мин. втори жълт и респективно -червен картон, получи Илиян Неделчев от Чавдар . Момчетата на Валери Начков дадоха всичко от себе си в оставащите минути до края ,за да запазят преднината си ,но както става понякога в такива тежки моменти се стигна до изравнително попадение в последната минута от редовното време. В крайна сметка този много стойностен мач завърши 1:1 ,а зрителите се насладиха на хубав футбол ,качествени състезатели и си тръгнаха с много емоции.