Още един бронз за Любомир Стефанов от турнир в Луковит

4 Май 2015, 10:35
(0) (0)
Прочетена: 1387 0

Второ отличие в рамките на една седмица записа състезателят от клуб „Атлетик-90” – Луковит Любомир Стефанов. На 2 май в гр. Луковит се проведе Международният мемориал "Веселин Даскалов". Турнирът бе част от първото издание на "Мтел атлетика за младежи" за ученици от 11 до 13 г. и събра над 100 атлети от цялата страна и чужбина.
В дисциплината 1500м при юноши младша възраст Любомир Стефанов стана трети в класирането. Възпитаникът на треньора Димитър Василев пробяга разстоянието за 4:22.77 мин. и извоюва бронзов медал.
Отличия получиха и участниците, класирани до 6-то място. Друг състезател от клуб „Атлетик-90” Иван Орфей Иванов стана 6-ти с време 4:35,77 мин. и също бе награден.

Призьорите получиха наградите си лично от президента на БФЛА Добромир Карамаринов.

Припомняме, че само няколко дни преди това - на 29 април, Любомир Стефанов участва в турнира „Цветанка Христова”, провел се на Национален стадион „Васил Левски” София. Там той се състезава при юноши старша възраст и също завърши на призовото 3-то място.