Събота, 22 Март 2025, 05:42

От м. април още 3 камиона с цистерни ще мият улици и тротоари в Ботевград. Допълнителни 10 контейнери за строителни отпадъци ще бъдат поставени

8 Февруари, 10:04
(1) (0)
Ботевград - Новини
Прочетена: 2804 17


„Още 10 контейнера ще закупим за строителни отпадъци за тази година. Втори контейнеровоз ще ги извозва напълно безплатно за жителите на община Ботевград. Миналата година закупихме 15 контейнера за строителните отпадъци.“

Това заяви кметът Иван Гавалюгов в отговор на въпрос на „Балканец“: Какви мерки предприема общината срещу замърсяването на околната среда и запрашаването на въздуха с фини прахови частици?

„До началото на месец април 3 налични камиона ще бъдат оборудвани с цистерни и маркучи за миене на улиците и тротоарите. Тази година ще се мие по-интензивно и по-често.“

Намаляване на т.нар. „кални петна“ в междублокови пространства – ще се обособят паркоместа, така че автомобилите, които стигат до гаражите да не минават през калта и после тя да се разнася по улиците. Това е друга мярка срещу замърсяването на улиците в града.

„Приоритетно ще благоустроим в 2 района – ул. „Патриарх Евтимий“ 70 - една санирана кооперация, пред която има общински имот. Подходът към гаражите е т. нар. „кално петно“. Другите зони са между ул. „Цар Иван Шишман“ и ул. „Шипка“, както и кооперациите на ул. „Витоша“ - срещу магазин „Фантастико“. Между 1 и 2 блок на жк „Саранск“ – там автомобилите ще се увеличи капацитета на паркинга. Облагородяване ще има и при 11 и 12 блок в жк „Саранск“.

Продължаваме със засаждане на дървета и окастряне на потенциално опасни клони.“

Това обяви още кметът Иван Гавалюгов на редовния петъчен брифинг.



Източник: balkanec.bg

Коментари (17)

  • Отговори (10) (3)
    1. добавен от: Анонимен 8 Февруари, 10:15

    То сега не мие нито един?!?

  • Отговори (10) (2)
    2. добавен от: Анонимен 8 Февруари, 13:58

    Ще видим ,много приказки малко действия с тия космически такси смет не е.кой знае какво

  • Отговори (4) (3)
    3. добавен от: Анонимен 8 Февруари, 14:01

    Колко кубика са контейнерите ?10 кубикови струват 220 лв.

  • Отговори (5) (1)
    4. добавен от: Анонимен 8 Февруари, 14:28

    Тротоара на бул.Цар Освободител,единият се направи,другият ?Задблоковите пространства,около неремонтирания Тротоара,това е входа на града за центъра.

  • Отговори (7) (3)
    5. добавен от: Анонимен 8 Февруари, 16:04

    А по селата кога? Ние също плащаме данъци. След смяната на водопровода остана пясък и кал по улиците. Веднъж в годината да се изчистят и селата.

  • Отговори (6) (1)
    6. добавен от: Анонимен 8 Февруари, 16:16

    Щом е за "веднъж в годината", ще стане на Великден! :D

  • Отговори (9) (3)
    7. добавен от: Анонимен 8 Февруари, 19:01

    Мият се едни същи улици, другите ги няма на картата на грАда.... А при строителство, контрол - НУЛА, кал се разнася навсякъде от бетоновози и всякаква друга строителна техника, а санкции няма.
    Всичко е едни празни

    • (3) (1)
      1. добавен от: Анонимен 8 Февруари, 19:02

      ...приказки!

  • Отговори (8) (2)
    8. добавен от: Анонимен 8 Февруари, 21:03

    Аз за първи път разбирам че изобщо общината предлага безплатно извозване на строителни отпадъци. Трябва лично да се познавам с кмета ли, за да се възползвам от тези контейнери ?

    • (3) (2)
      1. добавен от: Анонимен 8 Февруари, 21:47

      Сигурно не е...
      Просто ...трябва да си информиран...

  • Отговори (2) (2)
    9. добавен от: Анонимен 8 Февруари, 21:45

    Необходимо е да се информирате...

  • Отговори (4) (1)
    10. добавен от: Анонимен 8 Февруари, 22:48

    На боб ли да гледам за да се информирам ?

Добави коментар:

Назад

Последвайте ни във Facebook

Обяви

виж всички

Анкета » коментари (28)

Ще пазарувате ли на 13 февруари от големите вериги?

Анкета » коментари (28)

Ще пазарувате ли на 13 февруари от големите вериги?

отговори
Да (54)
70% Complete
Не (232)
70% Complete
Нямам мнение (23)
70% Complete