7 Април 2016, 02:23
(0) (0)
Своге - Спорт
Прочетена: 2480 0

Стана известен и последният полуфиналист на волейболният турнир след, като „Отборът на Йовов“ не успя да преодолее Ентусиастите (София) и така софийският клуб си гарантира участие в елиминационната фаза, побеждавайки с 1:3 гейма. Мачът започна изненадващо и съставът на Христо Йовов, изграден от състезатели, притежаващи добър отскок и ветерани, взе първия гейм. Сервизът на Христо Йовов, който освен успешен футболист се показа и като волейболен талант, затрудняваше максимално гостите, които не намериха отговор за силовия му начален удар.
Във втория гейм Ентусиастите заздравиха посрещането, като либерото на отбора Йорданка Илиева изигра отличен мач. Тя не позволяваше пиле да прехвръкне покрай нея, сякаш е участник в битката при Върбишкия проход и с изумителни спасявания и солидно посрещане отчая атаката на домакините. В последвалия гейм софийският клуб демонстрира по-високата си класа и безпроблемно спечели с 25 на 17. В четвъртия гейм резултатът вървеше точка за точка и до последно не ставаше ясно в чия полза ще отиде. Все пак няколко индивидуални грешки, допуснати от състезателите на домакините при 23:23, костваха оставането в мача и в турнира на „Отбора на Йовов“, които отпадат и ще трябва да изиграят протоколен мач за публиката утре от 20.00 часа с „Big Volley Balls“. Те от своя страна също бяха недоволни от получилия се резултат, като се надяваха на поне два загубени гейма от отбора на Ентусиастите, за да съхранят надежда за продължаване напред.

Източник: специално за balkanec.bg Николай Бойчев