Отборът на Юнивър Джим победи Vip Dent Пловдив

26 Април 2014, 20:50
(0) (0)
Прочетена: 2770 19

Днес се изигра първата среща от втория кръг на ШЛ България. Един срещу друг се изправиха отборът, който представлява Ботевград, и Vip Dent Пловдив. Мачът беше изпълнен с голям заряд с оглед класата на съперника. Срещата премина при огромен зрителски интерес и публиката беше 7-мият играч на терена.

За отбора на Юнивър Джим мачът започнаха Здравко Атанасов, Радослав Зарев, Цветослав Ботев, Никола Лалев, Васил Григоров и Марин Илиев. Мачът се разви много добре за момчетата от Ботевград, като още в първата минута Цветослав Ботев успя да открие резултата, засичайки удар на Васил Григоров към вратата на Vip Dent. Момчетата от Пловдив не се притесниха от този гол и започнаха да пресират съперника си. От отбора на Пловдид се отличаваше бивш играч на ЦСКА и Анджи - Тодор Тимонов. Изключителни намеси на Марин Илиев, вратаря на Юнивър Джим, запази вратата си чиста. Все пак голът за гостите от Пловдив дойде, негов автор беше Васил Тодоров. Първата част завърши при резултат 1:1.

Втората част започна доста равностойно, като и двата отбора имаха шансове за гол. Удари на Ивайло Иванов - Кехмата, и Мариян Маринов минаха на сантиметри от вратата. Отборът на пловдивчани нацели и напречния стълб след много точно изпълнен пряк свободен удар от Тимонов. Срещата вървеше към равенство, докато три минути преди края Радослав Петров не открадна една топка при изнасянето, напредна и даде много хубав пас на Здравко Атанасов и той не сгреши, оставен очи в очи с вратаря на Vip Dent. Този гол донесе и така желаната победа на момчетата от Ботевград и зарадваха публиката. Краен резултат 2:1.

Този резултат е добър, но Юнивър Джим ги очаква тежък мач в Пловдив. Срещата е на 18.05.2014 от 18:00ч. на Спортен център Арена