Отново трицифрен резултат за Балкан

13 Декември 2014, 20:35
(0) (0)
Прочетена: 1790 0

Без изненади и без напрежение, отбора на „Балкан” Ботевград спечели седмата си победа от редовния сезон на НБЛ. След като миналата седмица надвиха „Рилси Спортист” със 120:90, днес ботевградчани победиха гостите от „Спартак Плевен” в зала „Арена Ботевград” отново с трицифрен резултат 107:69.
Спартак Плевен отбелязаха първия си кош едва след 2 мин. игра. Последваха забиви от капитана на „зелените” Павел Маринов и Иван Лилов. Резултатна първа част за „Балкан” – 28:19.
Домакините не се затрудниха и във втората част, където успешно поддържаха преднината си. Станислав Ваклинов също направи два забива, а полувремето завърши с резултат 54:38
И след 15-те минути почивка също нямаше изненади и обрати. В третата минута „зелените” вече имаха 30 точки актив, а след края на третата част преднината им се увеличи – 87:51. До края на двубоя в играта се включиха всички баскетболисти от „Балкан”, а срещата завърши с 107:69.

Всеки от играчите на домакините има отбелязани точки, като с най-много точки – 19, завърши Ненад Шулович. Капитанът Павел Маринов има 15, Иван Лилов – 14, Вукота Павич записа 11, а Стаменкович – 10. Станислав Ваклинов приключи срещата с 9 точки, Тенчо Тенчев с 8, Мартин Маринов има 7. Кочев, Николай Маринов и  Маринчешки по 4, а Кръстев - 2 точки.

В следващия си мач "Балкан" гостуват на „Лукойл Академик” в Правец на 20 декември (събота), а в последната им среща за календарната година, те ще посрещнат отбора на „Берое” на 29 декември.