Сряда, 10 Юни 2026, 21:04

ОУ „Н. Й. Вапцаров“ Ботевград е шампион на България по баскетбол при учениците от 5 – 7 клас

31 Май, 13:43
(2) (0)
Ботевград - Спорт
Прочетена: 1153 0


Страхотно представяне и заслужен триумф записаха момчетата на ОУ „Никола Йонков Вапцаров“ на финалите на Ученическите игри по баскетбол за възрастова група 5.-7. клас, организирани от Министерството на образованието и науката и Българската асоциация „Спорт за учащи“. Първенството за тази възраст се проведе в Ботевград в зала Георги Христов.

Пътят към титлата започна с повече от убедителни победи в груповата фаза. В първия си мач младите баскетболисти се наложиха над отбора на Смолян с категоричното 83:22, а след това победиха и представителите на Горна Оряховица със 79:40.

Успешната серия продължи и във втората фаза на турнира. Баскетболистите на ОУ „Никола Йонков Вапцаров“ демонстрираха отлична игра и надделяха над състава на Шумен с 66:36, а след това записаха нов убедителен успех срещу Силистра с 85:65, с което си осигуриха място сред четирите най-добри отбора в страната.

На полуфинала възпитаниците на училището се изправиха срещу отбора на СУ „Боян Пенев“ – София и отново показаха класа, за да стигнат до победата и класиране за големия финал.

В битката за шампионската титла момчетата на ОУ „Никола Йонков Вапцаров“ не оставиха съмнения кой е най-добрият училищен отбор в България за тази възраст. Те победиха представителите на Свети Влас с 98:76 и заслужено се окичиха със златните медали.

Така ОУ „Никола Йонков Вапцаров“ стана шампион на Ученическите игри 2026 по баскетбол за момчета от 5 до 7 клас, затвърждавайки традициите на училището в този спорт.

За успеха на отбора голям принос има и неговият ръководител Светла Ралчева, която изведе младите баскетболисти до републиканската титла за тази възраст.Заслуга също има и треньорката в БК Балкан , Клаудия Пенкова, която работи целогодишно с този набор.



Източник: balkanec.bg

Коментари (0)

Няма добавени коментари

Добави коментар:

Ако искате да споделите и Вашето мнение, трябва да се регистрирате или да влезете с профила си.
Назад

Последвайте ни във Facebook

Обяви

виж всички
виж всички
виж всички

Анкета » коментари (1)

Одобрявате ли вдигането на цените на автобусните превози

Анкета » коментари (1)

Одобрявате ли вдигането на цените на автобусните превози

отговори
Да, нормално е при повишаване цените на горивата (13)
70% Complete
Да, но трябва да има повишаване и на качеството на услугата (34)
70% Complete
Не, защото не се прави нищо за условията на пътниците (75)
70% Complete
Твърдо не, това е спекула и печалбарство (50)
70% Complete
Не, защото държавата и общините дофинансират някои курсове (13)
70% Complete
Нямам мнение (4)
70% Complete