Първа домакинска победа на "Балкан" - (снимки)

23 Ноември 2013, 20:04
(0) (0)
Прочетена: 2362 2

Тази вечер „Балкан” прие на свой терен „Спартак” - Плевен, в мач от НБЛ. Срещата премина изцяло под диктовката на домакините, които победиха с 83:74. Нашите баскетболисти изиграха силно първо полувреме.

Много добро начало на срещата даде Иван Лилов, отбелязвайки седем бързи точки. Първият период завърши 28:21. Втората четвърт бе най-силната за „зелено-белите”, като на почивката те се оттеглиха с комфортната преднина от 21 точки.

В третата четвърт  „Спартак” се опита да се върне в мача. Серия от 13-2 за плевенчани доведе до намаляване аванса на „Балкан” с десет точки. Така частта завърши 22:14 за „Спартак”. Иван Лилов „натежа” с четири лични нарушения и треньорът го извади от игра, за да го запази за последната четвърт. В последната част на мача „Балкан” заигра по-уверено и не допусна обрат в резултата.

Така мачът завърши със заслужена победа на нашите баскетболисти - 83:74.

Силна игра през цялото време на срещата показа Ноа Далман, който освен успешни борби под двата коша - 18, имаше и най-много отбелязани точки - 21, Иван Лилов наниза 17.

За "Спартак" Веселин Георгиев отбеляза 23 точки.

Следващата среща на „Балкан” е на 28 ноември, когато ще домакинства на Крайова, Румъния, в мач от ЕВРОХОЛД Балканска лига.