Сряда, 10 Юни 2026, 21:24

Първа оставка в кабинета "Радев"

12 Май, 13:57
(1) (0)
Ботевград - Новини
Прочетена: 2074 20


Заместник-министърът на образованието и науката Ася Панджерова е подала оставка само дни след назначаването си, след като около името ѝ избухна обществен и политически скандал, свързан с твърдения за конфликт на интереси при разпределяне на европейски средства по програма „Еразъм+“. Информация за оттеглянето ѝ беше публикувана от медии, след серия критики и призиви за освобождаването ѝ от поста.

Името на Панджерова беше свързано с казус от 2017–2018 г., когато като външен оценител към Центъра за развитие на човешките ресурси е участвала в оценяването на проекти, свързани с фирми и организации на бъдещия ѝ съпруг и неговото семейство. Според публикации и последвали проверки тогава е бил установен конфликт на интереси при проекти за над 1,6 млн. евро. Темата бързо прерасна в политически скандал, след като представители на опозицията и бивши управляващи остро разкритикуваха назначението.

Междувременно министърът на образованието проф. Георги Вълчев съобщи, че е разпоредил проверка по случая, която да установи дали е имало неправомерно усвояване на европейски средства.

Следвайте Balkanec.bg:

Във фейсбук: https://www.facebook.com/balkanecbg
В youtube: https://www.youtube.com/@balkanec_bg
Viber: https://invite.viber.com/?g2=AQA2Etkwz5oDLlZbHwe5FWzyfCeZZFL0aMLES84s6n4xbbeki6lQG3zdbXOGkYiA


Източник: balkanec.bg

Коментари (20)

  • Отговори (20) (5)
    1. добавен от: Анонимен 12 Май, 14:08

    Стари хитри и алчни вълци преоблечени в овчи кожи !

  • Отговори (9) (4)
    2. добавен от: Анонимен 12 Май, 14:52

    Да разследват кочкова и бившия и любовник иванчо- багата за усвояване на средства по програми Много са добри

  • Отговори (5) (20)
    3. добавен от: Анонимен 12 Май, 15:25

    Е и,като е назначил проверка какво? Чухме ли резултати от проверката? Колкото разбрахме къде отидоха парите от магистралите на Бойко. Не парите , милионите.

  • Отговори (4) (20)
    4. добавен от: Анонимен 12 Май, 15:42

    Вие сте като чукчите, не могат да четат, но имаха народен писател.
    Момето не и познавало бъдещия си съпруг. Тогава се запознават.
    Чест и прави оставката.

    • (2) (20)
      1. добавен от: Анонимен 12 Май, 15:58

      :)

    • (20) (0)
      2. добавен от: Анонимен 13 Май, 07:42

      Не прилича да е в първа младост.

  • Отговори (7) (20)
    5. добавен от: Анонимен 12 Май, 15:44

    Чудя се при гладорията,откъде събирате толкова лайна.

    • (20) (4)
      1. добавен от: Анонимен 12 Май, 16:06

      .....попита огладнялата муха.

  • Отговори (3) (20)
    6. добавен от: Анонимен 12 Май, 17:49

    Заради откровени лъжи и интриги, накараха жената, да се подаде оставката, ами по тази логика, ако за всеки от кабинета пуснат интрига, трябва да разтурят всичко, и прасетата пак да лапат.

    • (20) (2)
      1. добавен от: Анонимен 12 Май, 18:01

      Ти пък откъде знаеш бе малоумник светил си и

    • (2) (20)
      2. добавен от: Анонимен 12 Май, 18:42

      Ти или си някой платен от прасетата, агитатор -глупендър или много прост човек, който търси изява и избива комплекси по форумите. Като няма какво смислено да кажеш замълчи, а ако трябва да си заслужиш наградата от прасетата, давай говори, ама хората не са толкова прости.

    • (0) (17)
      3. добавен от: Анонимен 12 Май, 19:09

      Хората не са ,но ти си :)

  • Отговори (1) (20)
    7. добавен от: Анонимен 12 Май, 22:03

    Лепа жена, па защо я клеветат.

  • Отговори (2) (20)
    8. добавен от: Анонимен 13 Май, 09:26

    Защо при първия компромат, никой не защити жената, а просто я отстраниха проверете,докажете,тя лично направили нещо,и тогава я махайте,а не само по сведения на махленски клюкарки.

  • Отговори (1) (20)
    9. добавен от: Анонимен 13 Май, 13:28

    По това време този човек е женен с деца, След години се развежда и се жени за това момиче.
    Човек да не смее да наебе нещо, че не знае след години, да не му попречи на политическата кариера.
    А за гейовете това не важи. То затова политиците ги тегли натам .

  • Отговори (20) (0)
    10. добавен от: Анонимен 13 Май, 14:01

    40, 50-годишните момичета ли са?

    • (0) (20)
      1. добавен от: Анонимен 13 Май, 22:02

      За добрия клатач,ДА.

    • (20) (0)
      2. добавен от: Анонимен 13 Май, 22:28

      Честито тогава, щом не пробираш!

    • (0) (20)
      3. добавен от: Анонимен 13 Май, 23:20

      Кой разбира не пробира.

Добави коментар:

Назад

Последвайте ни във Facebook

Обяви

виж всички
виж всички
виж всички

Анкета » коментари (1)

Одобрявате ли вдигането на цените на автобусните превози

Анкета » коментари (1)

Одобрявате ли вдигането на цените на автобусните превози

отговори
Да, нормално е при повишаване цените на горивата (13)
70% Complete
Да, но трябва да има повишаване и на качеството на услугата (34)
70% Complete
Не, защото не се прави нищо за условията на пътниците (75)
70% Complete
Твърдо не, това е спекула и печалбарство (50)
70% Complete
Не, защото държавата и общините дофинансират някои курсове (13)
70% Complete
Нямам мнение (4)
70% Complete