Първа загуба на Балкан 1929 в контролните срещи

3 Февруари 2017, 16:29
(0) (0)
Прочетена: 1614 9

Футболистите на Балкан 1929 претърпяха първа загуба в предсезонните контроли. Днес на стадиона в Царско село в столицата те загубиха от Витоша Бистрица с 3:1.

Домакините поведоха в 20-та минута, а 8 минути по-късно Цветелин Цаковски изравни и резултатът на почивката бе равен 1:1. Във второто полувреме в 70-та минута тимът на Витоша отново увеличи преднината си след далечен изстрел от 35м. Третият гол за крайното 3:1 дойде след грешка на вратаря на ботевградчани.

Отборът на Балкан игра в състав: Силви Стоилов (вратар), Симон Николов, Ивелин Данчев, Стоян Георгиев, Кристиян Цеков, Иван Редовки, Здравко Атанасов, Ивайло Цветанов, Иван Мишев, Цветелин Цаковски и Ивайло Златев. На полувремето играещият треньор Иван Редовски направи няколко смени и в игра влязоха Йордан Кръстев, Ивайло Бояджиев, Йордан Ризов, Сибил Карагьозов и Цветан Митев.

„Изиграхме равностоен мач, но изпуснахме няколко чисти 100%-ви положения“, коментира Редовски.
До този момент футболистите на Балкан имат 3 победи и една загуба в приятелските срещи.

Следващата контрола на ботевградчани ще бъде на 8 февруари (сряда) срещу Рилски спортист Самоков.