Първи мач и първа победа на "Балкан" в "Арена Ботевград"

6 Април 2014, 19:34
(0) (0)
Прочетена: 3669 11

Тази вечер се състоя първият мач на „Балкан” в новата многофункционална зала „Арена Ботевград”. „Зелено-белите” бяха домакини на отбора от Ямбол. Над 2000 души дойдоха да наблюдават срещата.

Първият кош в новата зала отбелязаха ямболии. С три последователни тройки  на Иван Лилов /2/ и капитана Павел Маринов домакините поведоха в резултата. Първото полувреме бе почти равностойно, като „Балкан” след осем минути игра поведоха с двуцифрен резултат. Серия от 10:0 за гостите намалиха преднината и частта завърши 24:22.
През втория период домакините не успяха да наложат своето игрово темпо и полувремето завърши с минималните три точки за „Балкан” - 44:41.

Със стрелба от далечно разстояние домакините поведоха с десет точки в началото на третия период, но Ямбол не допусна изненада и частта завърши с минималното 62:61.

И в последната четвърт домакините сякаш разчитаха само на стрелбата отдалече, която не бе успешна всеки път . Единствено Ноа Далман се ангажираше с активна игра под коша и бележеше точки за своя отбор. Седем минути преди сирената „Балкан” поведе с 10 точки. Отпушиха се тройките и на Станимир Маринов за 78:65 пет минути преди края. Петар Седмак също наниза две последователни тройки. Така „Балкан” за първи път в този мач се откъсна с 16 точки преднина. Мартин Маринов също активира снайпера си и показа добра стрелба от зоната на трите точки.

В оставащото до сирената време бе само въпрос с каква разлика „зелено-белите” ще победят в първата си среща в новата многофункционална зала „Арена Ботевград”. Мачът завърши  94:71 за „Балкан”.