Пета победа на "Балкан" в Еврохолд Балканска лига

13 Февруари 2014, 19:27
(0) (0)
Прочетена: 1380 1

С нови punk-прически и стария хъс за победа баскетболистите на „Балкан” се наложиха над македонския „Кожув” с 84:77.
Тази вечер „Балкан” бе домакин на „Кожув” - Гевгелия, в мач от поредния кръг на  Еврохолд Балканска лига. И двата тима до този момент имаха по четири успеха, като разликата бе в това, че „Балкан”  победи като гост  „Кожув”.

Баскетболистите от Македония се очакваше да бъдат изморени, пред вид факта, че само преди два дни имаха труден мач в Румъния.
Все пак опитните Игор Мияйлович, Димитър Караджовски и Миладин Пекович бяха надеждата на гостите за по-добро представяне в Ботевград.
Това се потвърди в най-вече в първата четвърт, която завърши 20:22 за македонския тим.

Във втория период домакините взеха инициативата в свои ръце и не позволиха изненади. С успешни атаки на Стъц, Груев и капитана Маринов „Балкан” поведе в резултата. „Тройки” на П. Маринов и Петър Седмак допринесоха за оттегляне на почивката с преднина 42:36 за „Балкан”.

В третата четвърт Иван Лилов показа добър мерник от далечно разстояние и приближи домакините до победата.
Силни минути имаше в последния период Александър Груев, който освен добра игра в защита запази самообладание и отбеляза решаващи точки при изпълнение на наказателни удари.

Гостите, обаче, нямаха никакво намерение да се предадат и 40 секунди преди края резултатът бе 76:72 за „зелените”. Последваха успешни два наказателни удара на Петър Седмак. В оставащите 20 секунди Мияйлович от гостите вкара тройка и разликата бе сведена само до три точки. В последните секунди безпогрешни Ал. Груев и Иван Лилов при изпълнение на наказателни удари затвърдиха победата за „Балкан” .
Ноа Далман завърши с 21 точки и 9 борби за успеха, а Иван Лилов вкара 20 точки. Павел Маринов добави 13, а Лоугън Стъц и Александър Груев отбелязаха по 9, като точките на втория бяха в решителни моменти в края.