ПГ по КТС нанесе втора загуба след дузпи на ГПЧЕ

21 Февруари 2014, 15:22
(0) (0)
Правец - Новини
Прочетена: 2755 33

Вчера се изигра и последният футболен мач от ученическите игри между отборите на ГПЧЕ и ПГ по КТС във възрастова група 8-10 клас. Това беше последната възможност за гепечари да участват в областния кръг на ученическите игри по футбол, тъй като два дни по-рано бяха загубили първия си мач. Срещата започна динамично, а добрите атмосферни условия предразполагаха за добър мач. По-активният и повече търсещият гол отбор беше този на ГПЧЕ, който още в първите минути създаде няколко опасности пред противниковата врата. И двата отбора се раздаваха в първите минути и още в края на първото полувреме изчерпаха силите си.

През втората част преобладаваха единоборствата в средата на терена, а с увеличението на умората във футболистите, играта често бе спирана. Десет минути преди края на мача беше отменен гол на ГПЧЕ поради засада. Въпреки, че голът не бе зачетен, това вдъхна сили на гепечари и бързо създадоха няколко 100 процентови възможности за гол, които бяха пропилени с лекота от футболистите. В крайна сметка резултатът остана непроменен и срещата завърши 0:0. Отборът на ГПЧЕ определено бе губещия от този изход с оглед на показаното, позволявайки да се стигне до дузпи и отново да се повтори кошмарът от първата среща, която бе загубена по същия начин. Първите две изпълнения бяха реализирани и от двата отбора, след което се стигна до два последователни пропуска на гепечари. Реализирането на четвъртата дузпа от ПГ по КТС бе достатъчно за победата. Любопитен бе фактът, че този път вратарят на техникума не отрази нито една дузпа, а изстрелите на гепечари отиваха в аут.

Кошмарът за ГПЧЕ се повтори, а видимо най-разочарован бе треньорът на ГПЧЕ, който сподели: „Много е тежко да загубиш два последователни мача така! Съдбата ми го връща тъпкано, защото пусках момичета да им вкарват голове. ПГ по КТС имат добър отбор и съм сигурен, че могат да постигнат нашите резултати от миналата година. Желая им успех!”.